Jitka Ševčíková

Jitka Ševčíková
Prevence syndromu vyhoření aneb Když už je toho moc.

„Kdo chce zapalovat, musí sám hořet“ U této přednášky si uvědomíte rozdíl mezi depresí a syndromem vyhoření, pozitivním postojem k životu a „lakováním na růžovo“. Zjistíte, jaký je váš životní postoj a jak s ním můžete pracovat, ukážeme si metody k vědomé změně postoje, popíšeme si, jaké jsou fáze syndromu vyhoření, jak je rozpoznat, kde se v naší mysli berou pochybnosti a jak posílit svou schopnost ovlivňovat svoje pocity a nevyhořet v žádné životní roli. A co dělat, když „už je to tady“. ZISK: Naučíte se dobře hospodařit se svým palivem a rozpoznat, ve které fázi „hoření“ se nacházíte.

Jitka Ševčíková (1969) vystudovala ekonomii, marketing a emoční inteligenci. Patří mezi vyhledávané lektory, mentory a kouče v oblasti emocí a stresové odolnosti. Od roku 2010 lektoruje dovednosti v oblasti emoční a pozitivní inteligence, prevence stresu, komunikačních dovedností, konflikt managementu, work life balance a práci v hladině alfa (optimální mozkové frekvenci).

V ČR koordinuje a lektoruje vzdělávací projekt Brillant Brain (www.brillantbrain.com) s MUDr. Michaelou Karsten.

Spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, přednáší na vysokých školách (Karlova univerzita, VUT Brno), kongresech a konferencích, publikuje v life magazínech, odborných médiích i na webu Psychologie.cz. Pořádá semináře v České republice, v Indonésii, na Srí Lance, Mauriciu a na Mallorce. Mentoruje a podporuje několik filantropických projektů. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem (Albatros, C-Press 2015). V roce 2017 převzala na festivalu Všem ženám cenu „Ostara“ za celospolečenský přínos. Byla nominována na Ženu roku a Lektorku roku. V roce 2019 s kolegy zakládá Family Business Academy (FBA) pro koncepční vzdělávání rodinných firem).